Videopoker is een van de meest gespeelde casino spellen in België. De reden hiervan is dat Videopoker – net zoals Dice Games – een spannende combinatie zijn van inzicht, strategie en op het juiste moment ook een tikkeltje geluk. Een andere overeenkomst met dice games is het hoge percentage “return to player”, dat wil zeggen het hoge percentage van de inleg dat terugkomt in de prijzenpot en dat spelers van deze casino spellen dus kunnen winnen.

Videopoker

casino spellen videopoker

De diverse pokerhanden op volgorde van de hand met de meeste waarde tot de hand met geen waarde.

Videopoker wordt gespeeld in zowel online casino’s als in speelautomatenhallen die je door gans België vindt. Je speelt bij videopoker niet tegen een dealer of andere spelers, maar in feite tegen jezelf. Je krijgt 5 willekeurige kaarten toebedeeld en het doel is om een zo hoog mogelijke combinatie met vijf kaarten te behalen. De waarde van de combinaties is gebaseerd op het spel poker en lijken ook wel wat op sommige combinaties van het populaire dobbelspelletje Yahtzee.

Het verschil is dat bij videopoker de hand “One pair” alleen een prijs oplevert als je een pair hebt met minimaal een boer (en in sommige Videopokervarianten – zoals “Tens or better” – een pair met tienen).

Nadat je 5 kaarten hebt toebedeeld gekregen, mag je kiezen welke kaarten je wilt houden en welke kaarten je weg wilt doen. Voor de kaarten die je wilt houden kies je de optie “Hold”, waarna je opnieuw laat delen. Voor de kaarten die je weg hebt gedaan, krijg je nieuwe kaarten.

casino spellen videopoker jacks or better

Twee keer een boer na de eerste keer delen. De 2 boeren houden we vast en de drie andere kaarten ruilen we om voor nieuwe kaarten. Op jacht naar 3 of a kind, Full House of zelfs 4 of a kind!

Na de tweede keer delen wordt bepaald of je prijs hebt. Als je een van de combinaties Royal Flush tot en met een pair met tienen of boeren hebt, win je een aantal maal je inzet. Dit varieert van 800 keer je inzet bij een Royal Flush tot een keer je inzet bij een pair van boeren of tienen. De namen van de videopokerspellen zijn hier ook op gebaseerd: jacks or better en Tens or better.

Casino spellen met hoge winkansen

Videopoker is een van de casino spellen met de grootste winkansen en het hoogste uitbetalingspercentage (return to player percentage). Dat blijkt wel uit onderstaande berekeningen die we voor u hebben uitgevoerd.

Poker handPrijsMogelijkhedenKansUitbetalings %
Royal Flush80041,126,0220.0000251.9807%
Straight Flush50181,573,6080.0001090.5465%
Four of a kind253,924,430,6470.0023635.9064%
Full House919,122,956,8830.01151210.3610%
Flush618,296,232,1800.0110156.6087%
Straight418,653,130,4820.0112294.4918%
Three of a kind3123,666,922,5270.07444922.3346%
Two Pair2214,745,513,6790.12927925.8558%
Jacks or Better1356,447,740,9140.21458521.4585%
All Other0906,022,916,1580.5454350.0000%
Totals1,661,102,543,1001.00000099.5439%

U ziet, hoe minder mogelijkheden er zijn voor een bepaalde hand, hoe kleiner de kans, hoe kleiner het uitbetalingspercentage, maar hoe groter de prijs. Een Royal Flush is bij poker de meest zeldzame hand, deze levert dan ook maar liefst 800 keer uw inzet op.

De kans op jacks or better is 0,2145 oftewel 21,5% Een veel grotere kans dan een Royal Flush en dus ook een veel lagere prijs, maar toch nog één keer uw inzet. Het totaal uitbetalingspercentage komt daarmee op 99,5% en hiermee is videopoker een van de casino spellen met het hoogste uitbetalingspercentage. Als u dus uit een aantal casino spellen heeft te kiezen en u wilt kiezen voor een van de casino spellen met een hoog uitbetalingspercentage, dan is het raadzaam om videopoker te spelen!